Jako jedyni w Polsce mamy trzy, nowe, bajecznie kolorowe balony, w tym kosz wyposażony w drzwi i dla mniej odważnych w pasy bezpieczeństwa. W naszej załodze udało się nam zgromadzić najlepszych pilotów, w tym m.in. Jacka Barskiego, pilota z 30-letnim stażem w lotnictwie, w tym od ponad 20 lat zawodowo lata balonem oraz Denisa Dawidziuka - Mistrza Polski Juniorów 2017.
Czytaj więcejSzczyt w Karkonoszach o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa Kolej Linowa SKI ARENY Szrenica. Na szczycie znajduje się schronisko górskie „Szrenica”. Panują tu warunki śniegowe jak w Alpach, co sprzyja funkcjonowaniu infrastruktury narciarskiej. 20 km nartostrad na zboczach Szrenicy oraz cały zespół wyciągów przyciąga do Szklarskiej Poręby amatorów białego szaleństwa. Szrenica jest również punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie. Obok grupy skalne - Końskie Łby, Szronowiec, Trzy Świnki.
Zdjęcie z http://www.szklarskaporeba.pl
"Projekt Arado" to podziemna trasa turystyczna z czasów drugiej wojny światowej, gdzie zwiedzający wcielają się w rolę agentów Polskiego wywiadu. Cała trasa opiera się na inscenizacji historycznej, a zadaniem każdego turysty jest wykradnięcie ostatniej tajemnicy Hitlera.
Czytaj więcejDolina Pałaców i Ogrodów jest doskonałym miejscem do realizacji turystyki kulturowej. Liczne zabytki, bogata historia, piękne krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich są niespotykanym wyróżnikiem Kotliny Jeleniogórskiej nie tylko w Polsce ale i w Europie.
BIAŁY JAR WINTERPOL - 6,6 km / 12 minut
KOMPLEKS NARCIARSKI ŚNIEŻKA - 5,9 km / 10 minut
STACJA NARCIARSKA POD WANGIEM - 6,2 km / 11 minut
KOLOROWA - 7,9 km / 13 minut
KARPATKA - 7,7 km / 14 minut
KARPATKA SKI PANORAMA - 7,6 km / 14 minut
RELAKS - 9,2 km / 16 minut
520 m. n.p.m., malowniczo położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w środkowej części Wąwozu Szklarki. Przy wodospadzie znajduje się małe schronisko PTTK "Kochanówka".
Zdjęcie z http://www.szklarskaporeba.pl
Najbardziej znane ruiny zamkowe na Dolnym Śląsku. Postanie zamku datuje się na XIV wiek. Ze szczytu góry Chojnik możemy podziwiać widok na okolicę. Na zamku organizowane są liczne atrakcje dla turystów, m.in. turnieje.
Powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałaców, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni.
Huta „Julia” od 140 lat produkuje kryształowe dzieła sztuki. Jest też chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną. Możliwe jest zwiedzanie pracującej huty z przewodnikiem oraz udział w licznych warsztatach dla dzieci i dorosłych.
Czytaj więcejOdkryj podziemne królestwo Ducha Gór Karkonoskie Tajemnice przeniosą Cię w mistyczny świat. Multimedialny i interaktywny charakter podziemnego królestwa umożliwia uczestniczenie w życiu dawnych mieszkańców Karkonoszy. Intensywność doznań spotęguje niesamowita gra świateł oraz dźwięku.
Czytaj więcejO niezwykłości Karpacza świadczą miejsca takie, jak anomalia grawitacyjna, ale z grawitacją nieraz walczyli również zawodnicy na skoczni narciarskiej „Orlinek”. Niezwykła jest także historia Świątyni Wang, która przywędrowała do Karpacza z dalekiej Skandynawii.
Zabytkowe miasto położone pomiędzy Karkonoszami i Górami Kaczawskimi. Nazywane stolicą Karkonoszy. Oprócz zachowanych do naszych czasów zabytków, miasto oferuje wiele rozrywek. Turyści mają możliwość odwiedzenia galerii, muzeów, filharmonii, teatru lub kina. W centrum Jeleniej Góry możemy podziwiać m.in. Plac Ratuszowy z Ratuszem Miejskim pochodzącym z XVIII-tego wieku oraz zabytkowy kościół Św. Erazma i Pankracego i kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.
Miasto miedzy Karkonoszami i Górami Izerskimi. Szklarska Poręba, dzięki swojemu położeniu i bogactwu przyrody, zachęca do wędrówek, jazdy na rowerze oraz uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. W mieście organizowane są liczne imprezy i festiwale.
Miejscowość turystyczna w czeskiej części Karkonoszy. Leży 4 km od przejścia granicznego w Jakuszycach. Najpopularniejszym miejscem jest kompleks skoczni narciarskich, wraz ze skocznią mamusią K-185. Harrachov to idealnie miejsce dla wielbicieli sportu – znajdziemy tu narciarskie trasy zjazdowe i biegowe, liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe. W mieście znajduje się również m.in. Muzeum i huta szkła.
Rzeka Kamienna co roku wiosną staje się mekką miłośników kajakarstwa górskiego. Kajakarstwo na Kamiennej zapewni niezwykłą dawkę adrenaliny.
Szklarska Poręba jako jedno z nielicznych polskich miast posiada doskonałe warunki do uprawiania wspaniałego sportu - jazdy psimi zaprzęgami. Szczególnie nadają się do tego trasy i drogi w Górach Izerskich, gdzie zimowa aura trwa nieprzerwanie nawet do późnej wiosny. Psy ras północnych czują się u nas jak w swoim naturalnym środowisku.
Kowary są miejscem przyjaznym dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych i układu krążenia. Poza piękną przyrodą znajdziecie u nas liczne pamiątki po dawnym Schmiedebergu, które do dziś cieszą oko ambitnych wędrowców. Serdecznie zapraszamy do Kowar – do miasta nieoczywistego, miasta dla ambitnych!
Zapraszamy do poznania mrocznej strony historii… ludzka wyobraźnia nie ma granic! Każda wizyta w Domu Kata będzie z pewnością niezapomnianą przygodą!
Czytaj więcejPodziemna trasa turystyczna “Kopalnia Podgórze” liczy około 1600 metrów i usytuowana jest w wyrobiskach byłej kopalni o tej samej nazwie. Sztolnie 19 i 19a to jedne z najciekawszych i najpiękniejszych obiektów podziemnych zlokalizowanych na terenie Kowar.
Czytaj więcejPod nazwą “Sztolnie Kowary” kryje się atrakcyjna podziemna trasa turystyczna, licząca około 1200 m chodników, komór i grot we wnętrzu góry Sulica wznoszącej się nad najwyżej położonym kowarskim osiedlem – Podgórzem.
Czytaj więcejTurystyczny magnes, na którego szczycie jest piękna panorama Kowar i Karkonoszy.
Góra niezmiernie ważna dla miasta, na której zaczęła się piękna historia Kowar trwająca już prawie 900 lat. To właśnie na zboczach góry Rudnik legendarny waloński gwarek Laurentius Angelus w 1148 odkrył złoża rud żelaza. Dzięki temu wkrótce w dolinie naszego potoku Jedlica zaroiło się od dymarek i kuźni. Tak oto rodziły się Kowary… Prawie dziewięć wieków później ta magiczna góra w Rudawach Janowickich wznosząca się ponad naszym miastem stała się prawdziwą mekką tutejszych paralotniarzy. Ale na szczyt tego kowarskiego wzniesienia warto się wdrapać przede wszystkim dla pięknych widoków na miasto.
Szczyt w Karkonoszach, poniżej Kowarskiego Grzbietu. Z Wołowej Góry rozciąga się doskonale widoczna panorama na Kowary oraz wnętrze Kotliny Jeleniogórskiej. Wołowa Góra, a w zasadzie jej wylesiony szczyt obecnie wykorzystywany jest jako startowisko paralotniowe. Ale poza pięknem ta góra skrywa jeszcze tajemnicę. Nie wszyscy wiedzą, że przed wiekami to właśnie w cieniu tej góry skryli się liczni uciekinierzy ukrywający się przed pożogą wojny XXX-letniej i prześladowaniami religijnymi. Wówczas powstały niewielkie ukryte w lesie wioski tzw. Górne oraz Dolne Miasteczko. Ich mieszkańcy wierzyli, że nad ich bezpieczeństwem czuwa sam duch tego wzniesienia – Wołogór.
Zachodnia dominanta Kowarskiego Grzbietu na granicy polsko-czeskiej w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca rozciąga się jeden z najbardziej spektakularnych widoków w całych Karkonoszach. Ze Skalnego Stołu szczyt najwyższej dolnośląskiej góry – Śnieżki wydaje się być prawie na wyciągnice ręki. Podziwiać można również karkonoską Sowią Dolinę oraz panoramy miast Karpacza i Kowar. Miejsce to ciągle nie jest jeszcze zbytnio zatłoczone, co może odwiedzających dziwić z racji jakości tego widokowego punktu. Najłatwiej wdrapać się na tę górę z Przełęczy Okraj (polskim niebieskim szlakiem grzbietowym lub czeskim czerwonym). Istnieje też wariant dla bardziej wytrwałych – żółty szlak z Kowar przez Budniki.
Najwyższym szczytem Rudaw Janowickich, dlatego koniecznie trzeba się tam wspiąć, by marzyć o zdobyciu “Korony Gór Polski”, “Korony Sudetów”, czy też “Korony Sudetów Polskich”. Ale nie tylko to powinno nas motywować. Jest coś jeszcze… Skalnik, to doskonały punkt widokowy, z którego podziwiać można całą Kotlinę Jeleniogórską wraz z otaczającymi ją górami.
Niezbyt wysokie wzniesienie w południowo-wschodniej części Kowar nazywanej Kowarami Średnimi. Na szczycie tego wzgórza stoi urokliwa późnobarokowa Kaplica Świętej Anny z 1727 r., którą widać z daleka. Będąc na górze podziwiać można panoramę Kowar na tle Rudaw Janowickich.
W skład wewnętrznej części kompleksu wchodzi m.in. basen pływacki, brodziki, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, zjeżdżalnie. Wyjątkową atrakcją są dwa baseny, z których można wypłynąć na zewnątrz bez względu na porę roku i temperaturę powietrza. Oprócz pływania i zabiegów w strefie SPA w Termach Cieplickich można także wynająć kort do squasha, skorzystać z treningu funkcjonalnego oraz zajęć fitness. Obiekt jest czynny codziennie od 6:00 do 22:00
Czytaj więcej